گلستانه ارقام پارسیان|های‌تک

یکی از ارکان اساسی هر کسب و کاری حفظ ایمنی در محل می باشد و از آنجایی که کارفرمایان همیشه در محل حضور ندارند، وجود ابزارهایی جهت کنترل از راه دور بسیار مورد نیاز خواهد بود.دوربین...

چگونه کسب و کار خود را از راه دور نظارت کنیم؟

  bussiness    

یکی از ارکان اساسی هر کسب و کاری حفظ ایمنی در محل می باشد و از آنجایی که کارفرمایان همیشه در محل حضور ندارند، وجود ابزارهایی جهت کنترل از راه دور بسیار مورد نیاز خواهد بود.دوربین های مداربسته و سیستم های نظارتی از ابزارهایی هستند که این نیاز کارفرمایان را برطرف خواهند کرد. اهمیت این تکنولوژی تا حدی محسوس است که امروزه قبل از شروع به کار کسب و کار ابتدا محل به این سیستم های کنترلی مجهز می شود.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و قابلیت‌های دوربین‌ مداربسته و سیستم‌های نظارت تصویری، در دهه‌های اخیر انقلاب بزرگی در این صنعت رخ داده است و آن هم تجهیزات کنترل از راه دور یک مکان خاص با استفاده از دوربین‌های مداربسته و تنها با یک موبایل می‌باشد. بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کار از اینکه بتوانند محل کسب و کار خود را از راه دور و 24 ساعته تحت نظارت قرار دهند و امنیت کسب و کار خود را نیز تأمین کنند، خرسند خواهند شد.

 

تعریف دوربین مداربسته

واژه "دوربین مداربسته" برگردان فارسی کلمه انگلیسی  closet circuit television  یا به اختصار cctv می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند.
دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

اگر به عنوان یک صاحب کسب و کار نمی‌توانید به صورت تمام وقت در محیط کسب و کار خود حضور داشته باشید و می‌خواهید بدانید در محیط کسب و کار چه اتفاقی می‌افتد بهتر است از دوربین‌های مدار بسته استفاده کنید. شما می‌توانید از طریق کامپیوتر، لپ تاب و تبلت و موبایل اتفاق‌هایی که در محیط کسب و کار شما رخ می‌دهد را زیر نظر داشته باشید.

gaparsian

یکی از مزایایی که سیستم‌های نظارتی برای یک کسب و کار ایجاد کرده است در جهت کنترل و نظارت روی کسب و کار است. ایمنی کارمندان برای بهره برداری از یک کسب و کار بسیار مهم است و اگر پرسنل یک کسب و کار احساس امنیت را در محیط کار داشته باشند، با انگیزه بهتری به کار خود مشغول خواهند شد و از راندمان کاری بالاتری نیز برخوردار می‌شوند.

بنابراین بهترین راه برای نظارت و برقراری امنیت در کسب و کار، نصب سیستم‌ نظارت تصویری و دوربین‌های مدار بسته با قابلیت کنترل از راه دور می‌باشد، به طوری که صاحب کسب و کار بتواند، محل کار خود را از راه دور بر روی گوشی تلفن همراه و با اتصال به اینترنت نظارت کند.

 

مزایای کنترل از راه دور محیط کسب و کار:

1- کنترل ترافیک

امروزه در اکثر کشورهای جهان از دوربین های مداربسته برای کنترل ترافیک وسایل نقلیه در سطح گسترده ای استفاده می شود. از جمله کنترل میزان ترافیک،تحت نظارت قراردادن تصادفات و شناسایی جرایم رانندگی ،شناسایی اتوماتیک پلاک و ... استفاده می شود.

  traffik-control 
 

2- جلوگیری از ارتکاب جرایم:
برای جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. از جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی. بطور مثال می توان به دوربین های دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد.

 

3- کاربرد صنعتی:
در کارخانجات صنعتی نیز از دوربین های مداربسته در محل ها یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی انسان خطرناک،دشوار یا حتی غیر ممکن است نیز بهره گرفته می شود. 

 Ú©Ø§Ø±Ø¨Ø±Ø¯-صنعتی  

4- امنیت نقل و انتقالات:
برای جلوگیری از حوادثی که خارج از دید بودن محل صورت می گیرد استفاده می شود، از جمله در متروها از دوربین مداربسته برای کنترل درهای ورود و خروج مسافران به منظور اطمینان از اینکه مسافر از در عبور کرده است و یا موارد مشابه آن در اتوبوس ها و قطارهای شهری.

  control-naghlo-enteghalat 

5- ایجاد پرستیژ کاری

 نصب یک سیستم دوربین مدار بسته یا دزدگیر در محل کار و منزل شما چیزی است که مایه مباهات شما خواهد بود و وجهه شما را نزد دوستان، خانواده، کارکنان و مشتریانتان تغییر خواهد داد. انها نیز همانند شما از توانایی شما برای نظارت منزل یا محل کارتان از راه دور که از سراسر جهان نیز قابل دسترسی است، متحیر خواهند شد!

 

6-  آرامش خاطر

مدیران مشاغل و صاحبان منازل در نهایت هر امر به دنبال آرامش خاطری هستند که در نتیجه محافظت از دارایی هایشان و تأمین محیط امن و مطمئن برای کارکنان، دوستان و خانواده شان به دست می آید. و اینکه در هنگام وقوع حوادث احتمالی قادر باشند تا فرد یا افراد متخلف و مقصر را به مراجع قضایی معرفی کنند. تحقق این امر تنها توسط یک سیستم نظارت تصویری میسر خواهد شد.

7- اطلاع از وضعیت سلامتی افرادی که در محیط کسب و کار هستند و یا تحت پوشش دوربین‌های مداربسته قرار دارند و اطلاع به افراد حاضر در محل برای انجام اقدامات مورد نیاز در اسرع وقت. 

8- قابلیت مشاهده تصاویر و تمام موارد بالا بر روی گوشی موبایل و از طریق اتصال به اینترنت و دوربین‌های مداربسته

9- افزایش بهره وری کارمندان و مشاهده حسن انجام کار

 bahrevari 

10- توانایی نظارت بر فعالیت افراد

11- کنترل تردد در مواقع ضروری و در جلسات

12- برقراری ارتباط تصویری با کارکنان یا مدیران

13- برگزاری آموزش از راه دور

14- ارائه گزارشات لازم از راه دور

15- قابلیت کنترل محیط کسب و کار در طی 24 ساعت و بدون وقفه

 

تجهیزات کنترل از راه دور محیط کسب و کار:

برای داشتن چنین قابلیتی نیاز به خرید تجهیزات کنترل از راه دور و دوربین‌های مداربسته می‌باشد. این امر مستلزم این است که با کارشناس مجرب مشاوره کرده و پس از بازدید از محیط کاری، تعدادی دوربین مداربسته از با کیفیت‌ترین دوربین‌های بازار که قابلیت اتصال به وایرلس و روتر را داشته باشند خریداری کنید.

1- در کنار آن نیاز به یک سیستم ضبط و نمایش تصاویر دوربین‌ها به نام DVR دارید که به یک روتر متصل است و امکان ارتباط اینترنتی را فراهم می‌کند.در واقع به منزله مغز برای سیستم نطارتی دوربین مداربسته می باشد.

2- سپس با کمک یک نرم افزار بر روی لپ تاپ و کامپیوتر یا یک اپلیکیشن بر روی موبایل و اتصال به یک اینترنت، می‌توانید به IP دستگاه مورد نظر خود متصل شوید و به صورت آنلاین تصاویر محیط کسب و کار خود را مشاهده کنید. هارد دیسک که مخصوص ثبت تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته تحت شبکه بوده و هر چه ظرفیت آن بالاتر باشد، توانایی نگهداری حجم بیشتری از تصاویر را خواهد داشت.

3- کابل شبکه یا کابل اینترنت که وظیفه ارسال اطلاعات ارسالی از دوربین مداربسته به دستگاه NVR را به عهده دارد.

nvr

4- سوئیچ شبکه که در سیستم اتصال شبکه دوربین مداربسته الزامی نیست، ولی استفاده از آن بسیار کاربردی است. سوئیچ در واقع نقش مقسم را در دوربین مداربسته ایفا می کند.

5- کابل برق، در صورت POE نبودن سوئیچ ها یا NVR، از کابل برق برای انتقال برق تا دوربین ها استفاده می شود.

6- اتصالات شبکه، شامل فیش های مورد نیاز برای اتصال کابل ها به تجهیزات بوده و از لحاظ کیفی، دارای درجه بندی است

7- مانیتور یا نمایشگر، وظیفه نمایش تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته را بر عهده دارد، گوشی همراه هوشمند نیز می تواند در صورت نصب اپلیکیشن مربوطه، تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته ip را به کاربر نمایش دهد

8- مودم، وسیله ای است که دریافت و ارسال سیگنال های اینترنتی را بر عهده دارد

9- نرم افزار IP Finder ،CMS ، PCNVR یا نرم افزار مشابه برای پیدا کردن و نمایش تصویر دوربین ها بر روی کامپیوتر (در صورتی که این نرم افزار بر روی CD دوربین های مداربسته تحت شبکه یا ip نبود می توانید از وبسایت ها این نرم افزار را دانلود کنید).

 

قابلیت‌های ویژه دیگری نیز در سیستم‌های کنترل از راه دور وجود دارد، مانند قابلیت صحبت با کارمندان و مدیران از طریق دوربین‌های مداربسته یا قابلیت دید در شب جهت برقراری و کنترل امنیت محیط کار، قابلیت حساسیت و چرخش دوربین با حرکت اشیا یا افراد و...

بهتر است برای کنترل دقیق‌تر محیط کسب و کار خود از سیستم‌های دوربین‌ مداربسته با پایه موتور چرخشی و قابلیت زوم در جزئیات تصویر استفاده کنید تا در مواقع لزوم بتوانید رفتار یک نفر را تحت کنترل قرار دهید و از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

قابلیت مهم دیگری که برای کنترل از راه دور کسب و کارها مهم است، نصب میکروفون بر روی دوربین‌های مداربسته است تا بتوان از راه دور نیز صداهای محیط را شنید و در صورت لزوم اقدام کرد. همچنین این مورد در محیط‌های کاری از تخلفاتی مانند کلاهبرداری، رشوه، تبانی با رقبا جلوگیری می‌کند و امکان ضبط مکالمات هنگام عقد قراردادها را فراهم می‌کند.

در برخی مراکز مهم مانند بانک‌ها، سازمان‌های نظامی و حساس از قابلیتی جالب در مواجهه با خطرات احتمالی استفاده می‌شود و آن هم فعال شدن آلارم اعلام خطر یا آژیر خطر است که با پیشرفت تکنولوژی در این حوزه، قابلیت فعال کردن آن از راه دور نیز فراهم شده است و می‌توان این قابلیت را نیز به سیستم نظارت تصویری از راه دور کسب و کار افزود.

 

نتیجه گیری:

  TIANDY 

راه اندازی سیستم نظارت تصویری در محیط کسب و کار خود به معنای از رفتن جرم و خلاف نیست بلکه سرقت بسیار سخت می‌شود و امنیت در کسب و کار شما برقرار می‌گردد و در صورت سرقت تجهیزات و محصولات نیز، عوامل آن به راحتی قابل شناسایی و ردگیری هستند. با ایجاد یک سیستم کنترل از راه دور در محیط کاری خود، نه تنها کارکنان خود را ایمن نگه می‌دارید بلکه کسب و کار خود را در برابر خطرات، کلاهبرداری‌ها و... ایمن نگه می‌دارید. بنابراین در اجرای یک سیستم نظارتی – امنیتی و نصب دوربین مداربسته و کنترل از راه دور آن تردید نداشته باشید.

شرکت گلستانه ارقام پارسیان با داشتن نمایندگی دوربین های مداربسته با برندهای تیاندی و پاناسونیک ارائه دهنده کلیه امور مربوط به سیستم های کنترلی و امنیتی و نظارتی  می باشد و تلاش دارد با انجام این کار امنیت جان و مال را به جامعه برگرداتد.

5 خرداد 1398   |   1871 بازدید