گلستانه ارقام پارسیان|های‌تک

کنترل از راه دور رایانه یا ریموت دسکتاپ (Remote Desktop Services) درواقع دسترسی به رایانه از راه دور است که به کاربر اجازه می‌دهد به هر کامپیوتری در هر کجای دنیا توسط اینترنت...

کنترل از راه دور کامپیوتر با استفاده از نرم افزار Any Desk

کنترل از راه دور رایانه یا ریموت دسکتاپ (Remote Desktop Services) درواقع دسترسی به رایانه از راه دور است که به کاربر اجازه می‌دهد به هر کامپیوتری در هر کجای دنیا توسط اینترنت متصل شود و کنترل آن سیستم را در دست بگیرد، طوری که انگار کاربر واقعا پشت همان سیستم نشسته است. در این نوع ارتباط از راه دور، نوع سیستم‌ عامل‌های مبدا و مقصد مهم نیست.

با غیر فعال شدن برنامه کنترل از راه دور Team Viewer در کشور ما، برنامه دیگری به نام Any Desk جایگزین آن شده است که از طریق آن می توانید به رایانه دیگری از راه دور و از طریق اینترنت متصل شده و کنترل آن سیستم را در دست بگیرید.در ادامه نحوه کار با این نرم افزار بیان خواهد شد.

 

  • پس از دانلود و نصب نرم افزار ، برای اجرای برنامه روی آیکن برنامه کلیک کرده تا محیط برنامه باز شود.

 

  1

 

  • پس از اجرا پنجره ای مشابه پنجره زیر نمایش داده می شود.

   2 

لازم به ذکر است برای متصل شدن به سیستم دیگر کاربر مقابل نیز باید همزمان با شما برنامه را درحالت اجرا بگذارد.

1- در این قسمت آی دی سیستم شماست که چنانچه شخصی بخواهد به سیستم شما متصل شود باید این کد را برایش خوانده تا در برنامه اش وارد نماید.

2- در این قسمت چنانچه شما بخواهید به سیستم دیگری متصل شوید باید کد سیستم مقابل را در قسمت 1 در آن سیستم نوشته شده است را در این قسمت وارد نموده و در نهایت دکمه CONECT که با شماره 3 مشخص شده است را کلیک نمایید .

3- همانطور که گفته شد برای اتصال باید این دکمه را کلیک کرد.

4- در این قسمت لیست سیستم هایی که اخیرا به آن متصل شده اید را نمایش می دهد.

 

  • بعد از ارسال درخواست اتصال از سیستم مقابل به سیستم شما پنجره زیر نمایش داده می شود.

   3  

1- در این قسمت نام سیستم مقابل به همراه آی دی آن نمایش داده می شود.

2- در این قسمت سطح دسترسی طرف مقابل به سیستم شما مشخص می شود که آنها را بیان می کنیم.

Allow to hear sound : این قسمت اجازه می دهد صداهای سیستم شما مانند صدای موزیک و … برای طرف مقابل فرستاده می شود. اگر نمی خواهید صدای سیستم شما برای طرف مقابل ارسال شود باید تیک این گزینه را بردارید.

 Allow to take control : اگر این گزینه تیک داشته باشد، به طرف مقابل اجازه می دهید سیستم شما را تحت کنترل بگیرد و در حقیقت به تمام بخش های سیستم شما دسترسی داشته باشد.

Allow to use clipboard : اگر این گزینه تیک داشته باشد، امکان را به شما داده می شود که بتوانید بین دو سیستم عمل Copy & Past را برای انتقال فایل و یا انتقال متن انجام دهید. طبیعتا با برداشته شدن تیک این گزینه امکان انتقال فایل یا متن بین دو سیستم غیر فعال می شود.

Allow to block keyboard and mouse : اگر این گزینه تیک داشته باشد، طرف مقابل می تواند دسترسی شما را به موس و کیبورد قطع کند تا در حین اتصال به سیستم، شما با سیستم کاری انجام ندهید. اگر نمی خواهید که این اجازه را به طرف مقابل بدهید، تیک این گزینه را بردارید.در واقع این 4 قسمت شما را در مدیریت سطح دسترسی سیستم مقابل یاری می رساند.

 

3- در صورت موافقت درخواست طرف مقابل این کلید را کلیک نمایید. و پس از آن طرف مقابل به سیستم شما دسترسی خواهد داشت.

4- این کلید قرمز رنگ به معنی مخالفت شما با ورود طرف مقابل به سیستم شماست. چنانچه شما نمی خواهید که کاربر مقابل به سیستم شما وارد شود، کافی است روی این گزینه کلیک کنید.

5- در این قسمت وضعیت اتصال دو سیستم نمایس داده می شود.

6- در قسمت مسیج شما می توانید بصورت آنلاین با طرف مقابل گفتگو نمایید و با زدن فلش مقابل کادر پیام حود را ارسال نمایید.

 

نکته : برای انتقال فایل بین دو سیستم نیز مانند معمول انجام می شود. یعنی از یک سیستم کپی و در سیستم دیگر paste نمایید.

 

تخصیص پسورد

چنانچه شخصی بخواهد بدون نیاز به اجازه طرف مقابل به سیستم آن متصل شود باید سیستم مقابل از قبل رمزی را تعیین کرده باشد و در اختیار شما بگذارد و با وارد کردن رمز عبور نیازی به زدن کلید Accept توسط طرف مقابل ندارید.یعنی بعد از وارد کردن آی دی سیستم مقابل پنجره ای باز میشود که با وارد کردن پسورد اعلام شده از طرف مقابل بدون زدن کلید Accept به سیستم مقابل متصل می شوید.این تنظیمات را فقط برای اشخاص مطمئن انجام داده تا امنیت اطلاعات سیستم شما حفظ گردد. طریق تخصیص پسورد در ادامه توضیح داده می شود.

 

با ورود به برنامه در قسمت مشخص شده کلیلک نمایید.

     

   pic 

در پنجره بعد قسمت مشخص شده( Enable unattended access) را تیک دار نمایید.

 

5

 

بعد از تیک دار کردن قسمت بالا پنجره زیر نمایش داده می شود که پسورد دلخواه را در دو کادر موجود وارد نمایید و در نهایت کلید Apply را کلیک نمایید.

 

   6 

تنظیمات تخصصی تری وجود دارد که برای اینکه کار با برنامه پیچیده نشود از گفتن آنها خودداری می کنیم.با این سطح دسترسی ابتدایی ، هر کاربری می تواند به سیستم طرف مقابل وصل شده و نیاز به علم تخصصی کامپیوتر ندارد.

20 آذر 1397   |   1475 بازدید