گلستانه ارقام پارسیان|های‌تک

افزایش مقدار کلسیم دریافتی به شکلی باورنکردنی به کاهش توده چربی شما کمک خواهد کرد. برای این کار نیازی نیست صبح تا شب پاکت شیر دست‌تان باشد مواد‌غذایی دیگری هم هستند که می‌توانید...

تاثیر مواد غذایی در کاهش وزن

افزایش مقدار کلسیم دریافتی به شکلی باورنکردنی به کاهش توده چربی شما کمک خواهد کرد. برای این کار نیازی نیست صبح تا شب پاکت شیر دست‌تان باشد مواد‌غذایی دیگری هم هستند که می‌توانید کلسیم دریافتی خود را با خوردن آن‌ها افزایش دهید.

دلتان می‌خواهد چربی آب کنید؟ چند راه برای این کار وجود دارد؛ کم خوردن، ورزش‌کردن و خوردن برخی غذاهای خاص. در میان مواد‌غذایی که به چربی‌سوزی کمک می‌کنند، کلسیم جایگاه ویژه‌ای دارد. لبنیات غنی از کلسیم هستند و هر چه فشرده‌تر باشند، میزان کلسیم آن‌ها بیشتر است. مثلا کلسیم ماست از شیر بیشتر است اما بسیاری از مردم نمی‌توانند به حد لزوم لبنیات بخورند.منابع کلسیم دیگری هم در دسترس هستند که می‌توانند جایگزین لبنیات شوند. دریافت روزانه یک گرم کلسیم برای بدن شما مطلوب خواهد بود اگر بتوانید روزانه 3 وعده لبنیات بخورید(شیر، پنیر، ماست، دوغ یا کشک) اگر از منابع دیگر کلسیم هم که ما معرفی می‌کنیم استفاده کنید به شکل قابل توجهی وزن کم خواهید کرد.


لوبیا سبز

متخصصان تغذیه معتقدند، جایگزین کردن گوشت قرمز با منابع پروتئینی گیاهی راهی مفید برای کاهش وزن است به‌خصوص با لوبیا سبز زیرا لوبیا سبز به‌جز پروتئین غنی از کلسیم نیز هست. اگر مقداری گوشت مرغ را با 200 گرم لوبیای پخته بخورید بدن شما تا 211 میلی‌گرم کلسیم دریافت خواهد کرد.


بادام

در مطالعه‌ای که توسط محققان آمریکایی انجام شد‌ مشخص شد، کسانی که بادام خام و بونداده می‌خورند، 50 درصد بیشتر از افرادی که بادام نمی‌خورند سایز دور کمرشان کوچک خواهد شد. چربی تک رشته‌ای غیراشباع موجود در بادام آن‌ها را به منبع بی‌نظیری برای چربی سوزی تبدیل کرده است. در عین حال بادام غنی از کلسیم نیز هست.


کلم

گرچه مقدار کلسیم کلم قابل توجه است اما روی کاغذ محتوای کلسیم کلم کمتر از سایر سبزی‌هاست و یک مشت آن 197میلی‌گرم کلسیم دارد ولی تحقیقات دانشمندان آمریکایی نشان داده، کلسیم کلم 2‌برابر بیشتر از کلسیم اسفناج جذب می‌شود. جالب است بدانید که اسفناج 250 میلی‌گرم کلسیم دارد بنابراین از کلم خام در سالاد خود غافل نشوید.


پرتقال

همه پرتقال را به‌عنوان منبع ویتامین C می‌شناسند اما شاید ندانید که از خوردن یک پرتقال درشت 74 میلی‌گرم کلسیم به بدن شما خواهد رسید. در عین حال پرتقال پتاسیم مورد نیاز بدن شما را نیز تامین خواهد کرد. وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرده پتاسیم در تنظیم وزن و تناسب اندام نقش مهمی دارد.


ماهی سالمون

فواید ماهی سالمون بسیار زیاد است. محتوای امگا3 این ماهی برای تامین سلامت قلب و بهبود خلق و خو بسیار مفید و موثر است. از طرف دیگر این ماهی منبع مناسبی از کلسیم نیز هست. خوردن این ماهی با سبزی‌هایی به رنگ سبز تیره مقدار قابل ملاحظه‌ای کلسیم به بدن شما می‌رساند. نوع کنسرو شده ماهی هم کلسیم بالایی دارد که حدود 180میلی‌گرم است.


لوبیا چیتی

خوراک لوبیا چیتی با سس گوجه فرنگی کم‌نمک منبعی غنی از کلسیم است. جدا از این محتوای فیبر بالای لوبیا چیتی به‌مدتی طولانی شما را سیر و شکم شما را پر نگه خواهد داشت. یک کاسه کوچک لوبیا (تقریبا 200 گرم) 86 میلی‌گرم کلسیم به بدن شما خواهد رساند.


نخود فرنگی

از خوردن 220 گرم نخود فرنگی پخته 94 گرم کلسیم به بدن شما خواهد رسید و جدا از این، مقدار مناسبی از منیزیم نیز دریافت خواهید کرد که این 2 ماده با هم میزان سوخت و ساز بدن شما را در حد متعادل نگه خواهد داشت.

wl-basic

 

 

20 آبان 1396   |   1639 بازدید