گلستانه ارقام پارسیان|های‌تک

تعریف کلمات کلیدی یکی از بهترین راه‌های رشد کسب و کار، بهینه سازی موتورهای جستجوو یا سئو سایت است و کلمه کلیدی یکی از آیتم های مهم در بهبود سئو سایت می باشد که به آن خواهیم...

کلمات کلیدی و اهمیت آن در بهبود سئو

keyword-های-تک

تعریف کلمات کلیدی

یکی از بهترین راه‌های رشد کسب و کار، بهینه سازی موتورهای جستجو و یا سئو سایت است و کلمه کلیدی یکی از آیتم های مهم در بهبود سئو سایت می باشد که به آن خواهیم پرداخت.

کلمه کلیدی کلمه یا عباراتی است که کاربران در موتورهای جستجو آنها را برای یافتن مطالب مورد نظر خود تایپ می نمایند.در واقع کلمات کلیدی معرف سایت و محتوای آن می باشد.

هر کلمه ای که کاربران در موتورهای جستجو سرچ می کنند در واقع همان کلمات کلیدی هستند. کلمات کلیدی یکی از روش های بهینه سازی یا همان سئو وب سایت می باشد.بدون کلمات کلیدی آمار بازدید سایت پایین بوده و در نتیجه رنکینگ سایت در موتورهای جستجو ، خوب نبوده و سایت در صفحات نخست نمایش داده نمی شود. بعنوان مثال زمانی که کاربر بدنبال طراحی سایت در گرگان است و در موتورهای جستجو عبارت " شرکت طراحی سایت در گرگان" سرچ می کند، عبارت سرچ شده همان کلمه کلیدی می باشد.این در صورتی نتیجه مثبت دارد که شرکت های هدف این کلمات کلیدی را در سایت خود ثبت کرده باشند.

با توجه به اهمیت کلمات کلیدی ، نحوه کاربرد آنها نیز بسیار حائز اهمیت است که به آن تحقیق کلمات کلیدی گویند.

 

تحقیق کلمات کلیدی مراحلی دارد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

  تحقیق-کلمات-کلیدی

1-مشخص کردن هدف

قبل از تولید محتوا باید مشخص شود که سایت در چه زمینه ای فعالیت دارد، مطلبی که قرار است تهیه شود در چه زمینه ای است و کاربران چه کسانی هستند و به دنبال چه مطالبی در اینترنت می گردند.

 

2-مشخص کردن کلمات کلیدی

قبل از شروع به کار تولید محتوا، توصیه می شود لیستی از کلمات کلیدی پرکاربرد و مرتبط با محتوای سایت خود را تهیه کرده و حول همان کلمات مطالب را جمع آوری نمایید تا بدین طریق آمار بازدید سایت خود را بالا ببرید.برای این کار می توانید خود را جای کاربران گذاشته و ببینید چه چیزهایی از سایت مورد نظر می خواهید و از این عبارات لیستی تهیه نمایید.

برای تهیه کلمات کلیدی می توان از موتورهای جستجو نیز کمک گرفت. زمانی که کلمه یا عبارتی را در گوگل درج می کنید ، در پایین صفحه نیز کلمات و عبارات مرتبط با موضوع شما نمایش داده می شود که می توانید از آنها در تهیه لیست خود استفاده نمایید.

  سئو-با-کلمات-کلیدی-

3-تعیین سختی کلمات کلیدی

منظور از سختی ، خاص بودن و در عین حال پربازدید بودن کلمات است . چنانچه حیطه کاری شما مشخص و از حالت عمومی خارج باشد و در حیطه مشخصی فعالیت داشته باشید بنابراین راحت تر می توانید نسبت به رقبای خود که کسب و کار عمومی تری دارند بر روی کلمات کلیدی مانور داده و جایگاه بهتری در موتور جستجو داشته باشید. بعنوان مثال شرکتی که در زمینه محصول خاصی فعالیت دارد نسبت به شرکتی که چندین محصول را تولید یا به فروش می رساند ، می تواند با استفاده از سئوی سایت خود جایگاه بهتری را در موتورهای جستجو بدست آورد زیرا با اختصاص دادن کلمات کلیدی به محصولی خاص ، هدف کاربران نیز مشخص شده و از پراکندگی کلمات کلیدی هنگام سرچ جلوگیری شده و آمار بازدید سایت بالاتر می رود.

 

4- پیش بینی هدف کاربر از جستجو

گوگل و دیگر موتورهای جستجو دائما در حال تغییر الگوریتم های خود بوده تا بتوانند بهترین نتایج را در اختیار کاربران قرار دهند بنابراین هنگام انتخاب کلمات کلیدی باید مشخص کنید هدف کاربر از جستجو چیست.

کاربران معمولا به چند دلیل عبارتی را سرچ می کند.

  • کسب اطلاعات در مورد چیز خاصی
  • یافتن یک برند خاص
  • تحقیق و مقایسه قبل از خرید
  • جستجو در سایت های مختلف به منظور خرید

بنابراین هدف کاربران را شناسایی کرده و مطالب مورد نظر آنها را در اختیارشان بگذارید.

 

کلمات کلیدی کوتاه یا بلند؟

کلمات کلیدی کوتاه متشکل از یک تا سه کلمه می باشد و کلمات کلیدی طولانی بیشتر از سه کلمه بوده و گاهی اوقات بصورت جمله می باشند.

کلمات کلیدی کوتاه جامعیت بیشتری دارد و کاربران بیشتری آنها را در اینترنت سرچ کرده و ترافیک بیشتری را برای سایت ها ایجاد می کنند.در کلمات کوتاه رقابت بیشتر است و باید سایت ها شناخته شده باشند تا در رنکینگ موتورهای جستجو در جایگاه بالاتری قرار داشته باشند.اما در کلمات کلیدی طولانی رقابت کمتر بوده و در نتیجه نرخ تبدیل بالاتری را ایجاد می کنند. به دست آوردن رنکینگ بالا با استفاده از کلمات کلیدی طولانی تر راحت است زیرا کلمات متمرکزتر بوده و کمتر سرچ شده و رقابت کمترمی باشد اما به هدف کاربر نزدیک تر است و در نتیجه رنکینگ واقعی به سایت می دهد.بعنوان مثال کلمه کلیدی "دوربین" ممکن است بسیار زیاد در گوگل سرچ شود و ترافیک بسیار بالایی داشته باشد اما بسیار عمومی بوده و تمام کاربرانی که به دنبال دوربین های عکاسی ، مداربسته ، لنز دوربین ، و دوربین در همه جای کشور این کلمه را سرچ کنند و به نتیجه دلخواه خود نرسند اما زمانی که کلمه کلیدی " شرکت های دوربین های مداربسته گرگان" در سایت ست شده باشد و کاربران این عبارت را سرچ کنند قطعا به نتیجه مطلوب رسیده و ممکن است از شرکت خرید کرده و در نتیجه مشتری شرکت شده و دفعات بعد نیز به سایت سر بزند و حتی سایت را به اطرافیان خود که در همین حوزه نیاز به خرید دارند معرفی نمایند. بنابراین کلمات کلیدی طولانی صاحبان سایت را راحت تر به رنکینگ دلخواه می رسانند.

 

مکان دهی کلمات کلیدی:

گاها مشاهده شده است که مکان قرار گرفتن کلمات کلیدی در متن ، برای موتورهای جستجو حائز اهمیت بوده و تاثیر بسزایی در رنکینگ سایت ها دارد. تگ h1 یکی از راه های سئو سایت می باشد و توصیه می شود تگ های h1 تا h6 ,در توضیحات عکس ,در بین متن ,در تمام بطن متن, در قسمت بالایی مطلب , در ادرس اصلی سایت و در ادرس پیوند و در انکر تکست ها و keywords که به مطالب مرتبط لینک دارند استفاده کنید. در برخی از موتورهای جستجو، قرار دادن کلمات کلیدی داخل متن یک لینک، می تواند صفت مرتبط بودن آن کلمات کلیدی را افزایش دهد.

   ابزارهای-انتخاب-کلمات-کلیدی 

ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی

علاوه بر درج عنوان در گوگل و یافتن کلمات کلیدی مرتبط ،ابزارهایی نیز برای این کار وجود دارد که نه تنها کلمات کلیدی زیادی را به شما نمایش می دهد بلکه آماری از تعداد سرچ این کلمات در طول روز، ماه و حتی سال را نمایش می دهد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می شود.

 1- Wordtracker

2- keyword planner

3- KWfinder

4- Übersuggest

5- SEOChat Suggestion Keyword Finder

6- Keyword Tool IO

7- screamingfrog

8- WordStream’s Free Keyword Tool

9- rellian Keyword Discovery

12 مرداد 1398   |   366 بازدید