گلستانه ارقام پارسیان|های‌تک

نام دامنه شما اگر مرتبط با کار شما باشد در دو مورد برای شما مفید خواهد بود. مورد اولیسئو سایتو مورد دوم نیز خوش دیدتر بودن درنتایج گوگلاز دید کاربرانی است که شما را درنتایج جستجومی...

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

   domain 

نام دامنه شما اگر مرتبط با کار شما باشد در دو مورد برای شما مفید خواهد بود. مورد اولی سئو سایت و مورد دوم نیز خوش دیدتر بودن در نتایج گوگل از دید کاربرانی است که شما را در نتایج جستجو می بینند.

امن ترین و ساده ترین راه این است که از نام تجاری خود، به عنوان نام دامنه استفاده کنید. از آن

جایی که مشتریان شما نام تجاری شما را به یاد می آورند. بیشترین ترافیک وب سایت شما از جستجوی ناوبری است.

جستجوی ناوبری: تلاش هایی که کاربر برای جست و جوی شکل های مختلفی از نام برند شما در موتور جست و جو انجام می دهد جست و جوی ناوبری گفته می شود. جستجوی ناوبری نوعی کوئری جستجو است که در آن کاربر سعی می کند وب سایت شما را به هر نحوی پیدا کند. برای مثال اگر نام تجاری تان Digikala باشد، به احتمال زیاد کاربران از کوئری های ناوبری زیر برای یافتن وب سایت تان استفاده می کنند:

digikala

digi kala

digikala.com و ...

لزوماً داشتن کلمات کلیدی در نام دامنه به شما در کسب رتبه بالاتر کمک نخواهد کرد. اما اگر می خواهید از تمام دنیا بازدید کننده داشته باشید، پیشنهاد می شود برای انتخاب نام دامنه خود از دامنه های سطح بالا عمومی استفاده نمایید.

 

نکات لازم در خصوص انتخاب نام دامنه

    name

  • از کلمات کلیدی جامع تری استفاده کنید

از نام های مرتبط با کسب و کار خود و با معنای وسیعتری استفاده کنید. همواره نیز به یاد داشته باشید که ارتباط نام دامنه با کلمه مورد جستجو، نباید دلیلی برای استفاده از نام طولانی برای دامنه باشد.استفاده از نام کسب و کار برای نام دامنه به بهبود سئو سایت کمک نم کند اما استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار در نام دامنه بسیار مهم است.بنابراین از نام کلمات کلیدی در دامنه به صورت کاملا معقولانه استفاده نمایید.

  

  • نامی را برای دامنه انتخاب کنید که در ذهن بماند

توصیه می شود نامی کوتاه برای دامنه ی خود انتخاب کنید ، نامی که به یاد آوردن و تایپ آن آسان بوده و تلفظ آن ساده باشد. این موارد در افزایش قابلیت تبلیغاتی دامنه بسیار مفید است، چرا که کاربران به واسطه تبلیغات فقط یک بار سایت شما را مشاهده نموده و در صورت آسان بودن نام دامنه، آن را به خاطر خواهند سپرد.

ذهن انسان ها به گونه ای است که کلمات ساده تر را به راحتی ذخیره می کند، بنابراین از به کاربردن اعداد، کاراکترهای غیر استاندارد و املای نامتعارف در نام دامنه خودداری کنید.

 

seo

  • تا حد امکان از به کار بردن خطوط در نام دامنه پرهیز کنید

اگر نام دامنه شما از دو کلمه مانند www.examplesite.com تشکیل شده است، ممکن است این فکر به ذهنتان خطور کند که شاید دو کلمه را با یک خط از هم جدا کنید. اما دقت داشته باشید که استفاده از خطوط در نام دامنه، باعث کاهش خوانایی آن می گردد و این کار با فعالیت های اسپم گونه ارتباط نزدیکی دارد. به همین دلیل در حالت کلی سعی نکنید که از خطوط در نام دامنه استفاده کنید.

 

  • تعداد کاراکترهای دامنه

از دیگر مواردی که در سئو سایت اهمیت دارد همان تعداد کاراکترهایی است که در انتخاب دامنه استفاده می کنید. سعی کنید کلمات به صورت خلاصه و طوری باشد که موتورهای جستجو آنها را پیدا کنند و از استقاده تعداد کاراکترهای زیاد خودداری کنید . بهتر است تعداد کاراکترهای نام دامنه، از 15 عدد بیشتر نباشد.

 

  • تا حد امکان از پسوند .com استفاده کنید

خرید پسوندهای کم کاربردی مانند  ... , biz, .info پیشنهاد نمی شود. این پسوندها عامه پسند نبوده و در ذهن ها باقی نمی مانند. بنابراین تا آنجا که ممکن است نام دامنه را با .com برگزینید.

به طور کلی نام دامنه مستقیم در سئو سایت شما تاثیر ندارد اما مواردی که در بالا بیان گردید می تواند سئو سایت شما را بهبود ببخشد.

domainname

21 آبان 1397   |   118 بازدید