گلستانه ارقام پارسیان|های‌تک

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از مدیران محتوا را به خود جلب کرده این است که چه مقالاتی بیشتر در گوگل سرچ می شوند و آیا گوگل مقدار مشخصی برای کلمات مقالات وب سایت ها در نظر گرفته...

تاثیر تعداد کلمات مقالات در سئو

conttent

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از مدیران محتوا را به خود جلب کرده این است که چه مقالاتی بیشتر در گوگل سرچ می شوند و آیا گوگل مقدار مشخصی برای کلمات مقالات وب سایت ها در نظر گرفته است یا خیر. برای رسیدن به این سوال ابتدا به تعریفی از سئو می پردازیم.

 

تعریف سئو:

کلمۀ SEO از کنار هم قرار دادن حروف اول کلمات Search Engine Optimization گرفته شده است. یعنی : بهینه سازی برای موتورهای جستجو .

به زبان ساده تر ،سئو به مجموعه ای از تکنیک ها و دستورالعمل ها گفته می شود که باعث می شود با استفاده از کلمات کلیدی ،رتبه سایت شما بهبود یافته و باعث افزایش بازدیدکننده و در نتیجه رونق کسب و کار شما می شود.

 seo  

انواع سئو

سئو یا بهینه سازی داخلی

سئو یا بهینه سازی خارجی

 

سئوی داخلی سایت

منظور از سئوی داخلی، بهینه‌سازی صفحات داخلی سایت برای موتورهای جستجو، با هدف رسیدن به جایگاه بالاتر در گوگل و افزایش ترافیک سایت است. با سئوی داخلی، موتورهای جستجو به راحتی سایت شما را شناسایی کرده و می‌خوانند و موضوع آن را درک می‌کنند و اگر چنانچه استاندارهای لازم را داشته باشد، آن را به عنوان یک سایت مفید برای کاربران می‌شناسند.

بر طبق تعریفی که از سئوی داخلی داشتیم، عوامل متعددی در بهینه سازی داخلی سایت نقش دارند که یکی از این عوامل ،رعایت ساختار در نوشتن متن است.

جمله معروفی در خصوص محتوا وجود دارد که " محتوا پادشاست ". بر طبق این جمله ، محتوا از نان شب هم برای وبسایت ها واجب‌تر است.

با سئو کردن برخی کلمات کلیدی نمی توان گفت هزینه آمدن به صفحه اول گوگل را پرداخت کرده ام و پس از‌ آن ، برای همیشه در آن‌جا باقی خواهم ماند . این کار فقط برای مدت مشخصی که پول پرداخت کرده اید برای شما ترافیک می‌خرد. بنابراین باید سعی کرد محتوای سایت خود را در کیفیت بالا نگه داشته تا همیشه سایت شما در جایگاه خوبی در صف سرچ گوگل قرار داشته باشد.

سوالی که برای بسیاری از کاربران مطرح است این است که گوگل به چه مطلبی رتبه‌ی بیشتری می‌دهد، اگر مطلب جدید و کپی نشده باشد اما کوتاه باشد کافیست؟ یا اینکه با هر تلاشی مطلب بلندی تهیه کرده اما کیفیت لازم را نداشته باشد باز هم برای گوگل جذاب خواهد بود یا خیر.

تعداد کلمات بکار رفته شده در مقالات سایت ها تاثیر مستقیمی بر سئوی آن مطالب و همچنین آن سایت ها دارد.

گوگل مقدار مشخصی را برای تعداد کلمات مقالات وبسایت ها در نظر نگرفته است اما بر طبق تحقیقات بعمل آمده ، سایت هایی که میانگین تعداد کلمات هر یک از مقالات آنها بین 1600 تا ۲۰۰۰ کلمه هستند، گوگل به آنها رتبه‌ی بیشتری داده و شانس قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای آنها بسیار بالاست و توصیه می شود که تعداد کلمات مقالات از 400 کلمه کمتر نباشد زیرا در غیر اینصورت گوگل آنها را بعنوان مقالات کم ارزش شناسایی می کند.

 

 google-seo

متن های طولانی با ارزش تر هستند

قاعدتا متون طولانی به دلیل اینکه حجم بیشتری از مطالب را در بر دارند و بهتر می توانند خواسته های کاربران را برآورده سازند و در نتیجه ارزش بیشتری دارند. طبیعی است که تولید کنندگان محتوا زمان بیشتری را صرف یافتن، تحقیق و نوشتن یک متن طولانی می کنند در نتیجه چنین مقاله ای اغلب با ارزش تر و مفید تر از مقاله ای با حجم کمتر است پس می تواند بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما روانه سازند. از سوی دیگر هرچه متن طولانی تر باشد کلمات کلیدی بیشتری را شامل می شود که این نیز به بالاتر رفتن آمار بازدید سایت بیشتر کمک خواهد کرد. البته باید توجه داشت که صرفا استفاده از کلمات کلیدی بیشتر در متون طولانی تر ملاک نبوده و آنچه برای گوگل دارای اهمیت می باشد استفاده از کلمات کلیدی مرتبط می باشد. براساس مطالب بیان شده ، در متون طولانی تر به دلیل اینکه نویسنده امکان توضیح بیشتر در مورد موضوعات خود را دارد ، از کلمات کلیدی مرتبط بیشتری نیز استفاده می نماید.

از دیگر نکات قابل توجه، طول عناوین مطالب می باشد که این فاکتور بستگی به اهداف شما و جایی که محتوای شما قرار است ظاهر شود دارد که بهتر از 60 کاراکتر بیشتر نشود و همچنین بهتر است عناوین از بین کلمات کلیدی انتخاب شوند.

    

کیفیت در کنار کمیت

در مدیریت محتوا ،تنها محتوای زیاد اهمیت نداشته و کیفیت مطالب نیز برای بالا قرار گرفتن در صف جستجو بسیار حائز اهمیت است . محتوای غنی محتوایی است که علاوه بر داشتن کیفیت بالا ،حوزه مورد بحث را به خوبی پوشش داده و از تکرار پرهیز کرده و اطلاعات مفید را در اختیار کاربران قرار دهد.

  quality

6 آبان 1397   |   143 بازدید